Navigácia:  Úvod > Ako na to? > Zaujimavé články

Ohlasy našich klientov

Trvalo to asi dva týždne, no nakoniec sa mi personalistka z firmy ozvala. Hneď po telefóne sa spýtala na niekoľko vecí z môjho životopisu a nakoniec ma pozvala na osobné stretnutie. Teraz čakám na ďalšie rozhodnutie manažmentu spoločnosti. Týmto Vám chcem pani Beňová poďakovať za vyhotovenie oboch dokumentov.

Ladislav L.

„Rada by som sa ešte raz poďakovala za prípravu na interview. Dodali ste mi odvahu. Minulý týždeň som sa jedného pohovoru zúčastnila a včera ma pozvali do ďalšieho kola“. Veľmi sa teším!"

Peťa Z., Zlaté Moravce

„Taký životopis, aký ste mi vyhotovili Vy by som si sám nikdy nenapísal. Ukazuje realitu, je veľmi dobre zformulovaný a pozdvihol mi sebavedomie ;o)

Jaroslav H., Rožňava, informatik

„Dobrý deň, s novým CV a sprievodným listom som veľmi spokojná, ďakujem pekne. Prevýšilo to až moje očakvávania.“

Viktoria. M., Bratislava, finančná účtovníčka
 

Absolventi, pozor! 20 trikov, ako si nájsť prácu

9.9. 2009 | www.cas.sk

Vytýčte si ciele, ujasnite si, či chcete prácu, kde zotrváte, alebo vás zaujíma kariérny rast a podľa toho hľadajte. Pošlite životopis a motivačný list aj do spoločností, ktoré neinzerujú pozície, ale sú pre vás zaujímavé. Nikdy neviete, či neprejavia vôľu stretnúť sa s vami. Životopis a motivačný list sú vašou vizitkou, prvým krokom k tomu, aby ste zaujali. Dané materiály preto vypracujte skutočne precízne a pravdivo.

celý článok nájdete na: http://www.cas.sk/…t-pracu.html

CVProfík píše príspevky do novín Pardon /TO, NR, TT/ a Echo domov /Košice/

Prečítajte si krátke články na témy…

  • Ako si opäť rýchlo nájsť prácu
  • 5 dôvodov, prečo Vás nepozvali na pracovný pohovor
  • Aké otázky Vás na pohovore neminú
  • Dôležitosť zľadenia práce a osobného života
  • a iné… (www.pardon.sk, alebo http://cvprofik.sk/sk/ako-na-to)

Životopis ako sloh? Zabudnite!

6. 8. 2009 | www.hnonline.sk

Pri hľadaní si práce vám nepomôže iba nekonečná snaha. Prioritou v uchádzaní sa o voľné miesto je profesionálne zostavený a napísaný životopis s motivačným listom. Na štýl v podobe slohových prác zabudnite.

celý článok nájdete na: http://hnonline.sk/…oh-zabudnite

Ako si hľadať prácu po rodičovskej dovolenke

Bc. Michaela Beňová- CVProfík, apríl 2009 /www.rodinka.sk/

Venujete sa už nejaký ten rok svojim malým ratolestiam na rodičovskej dovolenke? Chceli by ste sa opäť vrátiť do pracovného nasadenia? Dnešná situácia na pracovnom trhu môže pôsobiť nepotešujúco, keďže počet voľných pozícií v spoločnostiach ubúda a firmy sa skôr uberajú cestou prepúšťania zamestnancov.

celý článok nájdete na: http://www.rodinka.sk/index.php?…

Ako uspieť pri vstupnom pohovore do zamestnania

15. 4. 2003 | MILAN KÚDELA, G & R Management document and consulting company /www.sme.sk/

Alfa a omega vášho úspechu. Životopis by mal byť predovšetkým stručný, prehľadný a musí jasne a dobre prezentovať vaše schopnosti a vedomosti. Je to totiž základný dokument, z ktorého bude vychádzať personálna agentúra alebo aj váš potenciálny zamestnávateľ.

celý článok nájdete na: http://www.sme.sk/clanok_tlac.asp?…

Pohovor je obchod, musíte sa predať

19. 6. 2009 | jpa, Pravda /www.profesia.pravda.sk/

Dobrý životopis spolu so zaujímavým motivačným listom sú vstupenkou na pracovný pohovor. Aj na ten sa však treba dobre pripraviť. Ešte doma, skôr ako prídete do personálnej agentúry či k potenciálnemu zamestnávateľovi na pohovor. Odpovede si jednoducho „natrénujte“. „Úspešné absolvovanie pracovného pohovoru je zručnosť, ktorá sa dá získať iba tréningom,“ uviedla personalistka Ivana Kováčiková zo spoločnosti Exact Recruitment.Ako ďalej hovorí, otázky, ktoré personálny konzultant položí, sa dajú z 80 percent predvídať.

celý článok nájdete na: http://profesia.pravda.sk/tlac.asp?…

Vek je tabu. No len oficiálne

12. 5. 2009 | Marcela Glevická /www.sme.sk/

Čím sú pracovné pohovory v súčasnosti odlišné napríklad od zvyklostí spred piatich rokov? Uchádzači sú kvalitnejší a firmy na nich oveľa viac zaujíma, či sa dokážu prispôsobiť ich kultúre či tempu. Že to viete s počítačom a hovoríte po anglicky, sa predpokladá.

celý článok nájdete na: http://www.sme.sk/clanok_tlac.asp?…

Ktoré povolanie je najzaujímavejšie? Ako ho získať!

BRATISLAVA, 13.05.2009 /www.tvnoviny.sk/

K najzaujímavejším profesiám patrí podľa mladých ľudí na Slovensku povolanie právnika, vedca, manažéra, pracovníka v IT sektore a pracovníka v oblasti reklamy a marketingu. Mladí Slováci si to myslia nezávisle od toho, čo študujú, prípadne v akej oblasti pracujú. Vyplýva to z aktuálneho májového online prieskumu GfK Young Monitor spoločnosti GfK Slovakia, do ktorého sa zapojili mladí ľudia vo veku od 15 do 25 rokov.

celý článok nájdete na: http://tvnoviny.sk/…-ziskat.html

Výhody a nástrahy
sprostredkovateľskej / poradenskej práce

Bc. Michaela Beňová- CVProfík, máj 2009 /www.rodinka.sk/

V časoch finančnej krízy sú ľudia vo všetkom opatrnejší a najmä po finančnej stránke míňame obozretnejšie ako predtým. Preto pre mnohé mamičky na materskej, ale nie len pre ne, je každá koruna k dobru. Jednou z možností ako si vylepšiť rozpočet je sprostredkovateľská práca. Často sú to kozmetické firmy, poisťovacie a finančné spoločnosti, či predaj šperkov.

celý článok nájdete na: http://www.rodinka.sk/index.php?…