Navigácia:  Úvod > Ako na to? > Zaujimavé články > Keď chcete zmeniť smerovanie svojej kariéry

Ohlasy našich klientov

„Ďakujem za veľmi profesionálne vypracované dokumenty, som milo prekvapená ako ste môj pracovný život odprezentovali. Poslala som ich zamestnávateľovi hneď v deň, kedy ste mi ich poslali. Teraz, po troch dňoch mi telefonovali, aby som prišla na pohovor. Perfektné…“

Edita D., Bratislava, letecká doprava

„Oceňujem hlavne veľmi dobrú spoluprácu s CVProfíkom a v mojom prípade aj rýchle dodanie“.

Katarína Š., Sládkovičovo, sprievodca v cestov.ruchu

„Dobrý deň, s novým CV a sprievodným listom som veľmi spokojná, ďakujem pekne. Prevýšilo to až moje očakvávania.“

Viktoria. M., Bratislava, finančná účtovníčka

„CV a sprievodný list sú super. Počas našej konzultácie som fakt zistil, že sa dá napísať o zaujímavých veciach, ktoré by ale mňa samého nenapadli. Sprievodný list ste navyše skvelo sformulovali.“

Rudo M., Ružomberok, absolvent Žilinskej VŠ
 

Keď chcete zmeniť smerovanie svojej kariéry

Cítite, že Vám prestáva Vaša práca robiť radosť? Či našli ste inú pracovnú oblasť, ktorá Vás zaujíma viacej ako tá Vaša? Alebo je v dnešnej dobe ťažké sa uplatniť vo sfére, v ktorej máte dlhodobé skúsenosti… Toto je niekoľko príkladov, prečo môžete začať uvažovať o zmene profesného zamerania. Predtým ako sa rozhodnete urobiť prvé kroky k vysnívanej práci, prečítajte si nasledujúce riadky, ktoré Vám pomôžu k správnemu rozhodnutiu.

  1. Zadefinujte si svoj kariérny cieľ. Zhodnoťte činnosti, ktoré robíte radi a ktoré robíte neradi v terajšom zamestnaní aj mimo neho. Identifikácia toho, čo vás v práci irituje asi nebude ťažké. Avšak nebudete vedieť, ktorým smerom sa vydať, pokiaľ nezistíte čo vás baví, prípadne o čo sa zaujímate aj vo voľnom čase.
  2. Nová práca, do ktorej môžete preniesť svoje zručnosti. Pokiaľ ste vo svojom remesle skúsený špecialista, najlepšia cesta k novej kariére je, ak viete preniesť niektoré zo svojich kľúčových vedomostí, či schopností. Týmto totiž máte možnosť presvedčiť zamestnávateľa, že Vás nebude musieť od piky zdĺhavo zaškoľovať. Nakoniec, môžete byť sami prekvapení, koľko z požadovaných schopností už máte (môžu to byť napríklad výborné obchodné, líderské, či technicky zamerané zručnosti).
  3. Kurzy, školenia, workshopy. Vždy je užitočné mať aspoň nejaké vzdelanie v oblasti, v ktorej máte záujem pracovať. Uľahčí vám to prestup z jedného oboru do druhého a okrem toho aj krátkodobé zvýšenie si kvalifikácie bude tvoriť ďalší z Vašich silných atribútov v životopise.
  4. Budovanie siete. Možno si to ani neuvedomujete, ale ľudia okolo vás môžu byť vynikajúcim styčným bodom vedúcim k oblasti, v ktorej by ste sa radi videli. Rodina, priatelia, známy, či bývalí kolegovia vám môžu poskytnúť dôležité informácie, dať rady, alebo vás zoznámiť so zaujímavými ľuďmi. Preto buďte čulý a zvedavý a veľa sa pýtajte. Takisto dobrým zdrojom informácii sú rôzne fóra na internete, kde sa diskutuje o tých najrôznejších témach.

Najdôležitejšie však je, aby ste boli pevne rozhodnutí čo chcete robiť, odhodlaní ísť za svojim cieľom, ochotní zvládnuť eventuálne prekážky a nebáť sa zmeny. Prejavte nadšenie pre novú prácu aj v životopise, rovnako aj na interview a úspech nenechá na seba dlho čakať.

© 2009 CVProfík